• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • 0 312 433 33 05


          Akciğer grafisi,
 göğüs hastalıkların teşhis edilebilmesi için kullanılan bir araçtır.  Standart bir akciğer grafisi iki yönlü olarak çekilmektedir. Hastalara öncelikle ilk  basamak grafisi çektirilir. Bu sayede doktor diğer bulguları da değerlendirerek, teşhise  ulaşır. Akciğerler önden ve yandan grafisi çekilerek, kalp ve diyaframın arkasında yer  alan lezyonlarda belirlenir. Bu grafiler akciğer kanserinin, bronşektazi, kalp, yumuşak  doku ve kemik rahatsızları hakkında bilgi vermektedir. Ancak akciğer grafilerinde her  zaman net bir bilgi alınmayabilir. Bu yüzden hilus denilen pulmoner damarların  bulunduğu yerlerde dolgunluk olması durumunda ileri tetkik olan akciğer tomografisi  yaptırılmalıdır. Sanayinin gelişmesiyle mesleki açıdan akciğer hastalıkları  değerlendirildiğinde, tüm meslek gruplarında akciğer hastalıkları ilk sırada yer  almaktadır. Fabrikada çalışan işçilerin yılda bir kez olsun akciğer grafisi çektirmelidir.  Bunlar radyoloji uzmanı tarafından  değerlendirilmeli ve on yıl saklanmalıdır. 

 Akciğer hastalıkları dört grupta incelenmektedir.

  •  Mesleki havayolu hastalıkları
  •  Hipersensitive pnömonisi
  •  Pnömokonyozlar
  •  Akut toksik inhalasyon sendromları

For using special positions

Special positions are: sticky_left, sticky_right, notice, tool_bottom. You can use them for any module type. For using this, please go to Module Manager and config your module to your desired position.

You can disable by:

  • Go to Administrator » Template Manager » Your_Template » Tab: Advanced » Use special positions » select: No for all special positions
  • Go to Administrator » Module magager » Your_Module(by postion: sticky_left/stickey_right/notice/tool_bottom) » Status: Unpublish for that module

For customize module in special position

The solution is using Module Class Suffix. You can customize button, module content follow Module Class Suffix

E.g. Module Class Suffix: bg-white @bullhorn then:
- Class of buttom is 'ico-bullhorn'. If without @... the default is 'icon-pushpin'
- Class of module is 'bg-white'

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction